Het verhaal | Sequoia Vermogensbeheer

boomHet is halverwege de jaren negentig. Dian Huyssen van Kattendijke en Herma de Wit leren elkaar kennen bij ABN AMRO. Beiden hebben een formidabele staat van dienst in private banking en beleggen. Ze koesteren bovendien dezelfde opvattingen over goed vermogensbeheer: ‘We willen onze tijd besteden aan vermogensbeheer, en niet tussendoor ook nog een hypotheek of verzekering aan onze cliënten verkopen.’

 

Zelfstandig
Omdat ze die visie bij de grootbank niet kunnen waarmaken, besluiten Dian en Herma voor zichzelf te beginnen: kleinschalig, zelfstandig en met focus op de klant in plaats van op de omzet. Want dat is hun tweede bezwaar tegen het klimaat bij de grootbanken: vermogensbeheer wordt daar een spel van perverse prikkels en verborgen kosten.

Sequoia
In 2000 komt de vergunning van de AFM en is Sequoia Vermogensbeheer een feit. Dian en Herma kiezen de sequoia als symbool en maken daarmee een statement: ‘De kern van onze visie op beleggen is: solide en gestaag groeien. Wij zijn geen snelle jongens.’ Bovendien willen ze precies weten wat hun cliënten willen. ‘Daarvoor moet je een band met ze opbouwen. Dat kan alleen als je kleinschalig werkt en kiest voor de lange termijn.’

Toonaangevend
Ruim tien jaar later is Sequoia Vermogensbeheer een succesvolle en toonaangevende vermogensbeheerder. Het bureau is vijf vermogensbeheerders en twee assistenten rijker en heeft aan de wieg gestaan van de VEOV: de Vereniging Écht Onafhankelijke Vermogensadviseurs. Daarmee is de positie van Sequoia glashelder: lijnrecht tegenover de snelle jongens en grootbanken, en pal vóór de belangen van de cliënt.

 

Maak kennis met de vermogensbeheerders >